Przejdź do treści

DZIEŃ STRAŻAKA – SANKTUARIUM ŚW.FLORIANA W CHORZOWIE

Dokładnie tydzień temu 4 maja – w Święto Floriana, patrona między innymi strażaków, patrona miasta Chorzów oraz patrona archidiecezji katowickiej – delegacja naszej jednostki odpowiedziała na zaproszenie i udała się do Sanktuarium Świętego Floriana w Chorzowie na uroczystą Mszę Świętą z udziałem ks. Biskupa Adama Wodarczyk. 🙏Zadanie jakie czekało na nas to służba z asystą podczas uroczystej Mszy Świętej w intencji strażaków.W uroczystościach udział wzięli, strażacy, funkcjonariusze Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie przedstawiciele służb mundurowych i harcerze, Chorągiew Śląska ZHP, Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna Oddział Katowice Dziękujemy za zaproszenie Archidiecezja Katowicka oraz ks. Piotrowi Larysz – było to dla nas ogromnym zaskoczeniem, że to właśnie strażacy z naszej jednostki mogli w tym wydarzeniu uczestniczyć i zdobyć nowe doświadczenie. 🔥„Bogu na Chwałę – ludziom na ratunek !”🔥Poniżej krótka fotorelacja z uroczystości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *