Przejdź do treści

ĆWICZENIA – POŻARY WEWNĘTRZNE

Dzisiaj 29 lipca 2023 nasz zastęp został zadysponowany do pożaru domu jednorodzinnego przy ulicy Stefana Batorego, w którym zostały uwięzione osoby poszkodowane.

W domu rozprzestrzeniał się ogień i panowało duże zadymienie, dlatego nieodłącznym elementem była praca strażaków w aparatach chroniących drogi oddechowe. Po przyjeździe okazało się, że w domu znajduje się 4 poszkodowanych lokatorów, którzy nie umieją wydostać się o własnych siłach na zewnątrz budynku, dodatkowo część z nich jest nieprzytomna.

Dzisiaj to akurat scenariusz ćwiczeń, w których braliśmy udział razem z jednostką Ochotnicza Straż Pożarna Pstrążna🚒 Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności z zakresu przeszukiwania pomieszczeń zadymionych jak i objętych pożarem, sprawdzenie łączności, praca w aparatach ochrony układu oddechowego jak i sprawdzenie współdziałania z innymi zastępami.

Ćwiczenia odbywały się pod czujnym okiem funkcjonariuszy Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku za co im serdecznie dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć i zdobyć dodatkowe umiejętności i wiedzę w celu poprawy bezpieczeństwa jak i usprawnieniu akcji ratowniczo gaśniczej 🔥🧑‍🚒🚒

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *