Przejdź do treści

X ŻORSKI BIEG OGNIOWY

W czwartek 11 maja odbył się w Żory NaszeMiasto.plJubileuszowy 10. Żorski Bieg Ogniowy w którym dwóch naszych członków godnie reprezentowało naszą jednostkę OSP Rybnik – Niewiadom 🏃🏃

Żorski Bieg Ogniowy to niezwykle widowiskowy nocny bieg uliczny z okazji obchodów Święta Ogniowego, które nawiązuje do historii tragicznego pożaru z 11 maja 1702 roku 🔥

Tradycyjnie już 321 razy odbywało się święto ogniowe w Żorach. Od samego początku, co roku uliczkami żorskiej Starówki przechodzi tradycyjna procesja, rozświetlająca miasto blaskiem płonących pochodni., zaś od 10 lat odbywa się z tej okazji Bieg Ogniowy… Dlatego też wczorajszej nocy, w świetle rozpalonych pochodni ponad 600 uczestników biegu przemierzyło uliczkami miasta dystans 5 km – w tym także nasi strażacy z zaprzyjaźnioną reprezentacją z OSP Kłokocin💪🚒

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *