Przejdź do treści

Świętujemy uchwalenie Konstytucji 3 Maja

👉Dziś 3 maja 2021 punktualnie o godzinie 12.00 z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przedstawiciele naszej jednostki OSP Rybnik – Niewiadom, złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Rybniku – Niedobczycach.

👉Trzeci maja to ważny dzień dla wszystkich Polaków. Wówczas świętujemy uchwalenie Konstytucji 3 Maja, co miało miejsce w 1791 roku. Była to druga na świecie – po amerykańskiej, a pierwsza w Europie nowoczesna konstytucja.

👉Obecnie to dla Polaków dzień wolny od pracy, w którym mogą brać udział w różnych uroczystościach i paradach. W tym roku jednak, ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, obchody te są zdecydowanie skromniejsze – lecz ciągle PAMIĘTAMY ! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *