Przejdź do treści

Strażacy OSP Rybnik – Niewiadom zbierają pieniądze na sztandar

Strażacy OSP Rybnik – Niewiadom zbierają pieniądze na sztandar dla swojej jednostki. Pomóc w tym będą mogli również mieszkańcy podczas akcji, która odbędzie się 9 i 10 lipca, przy Parafii Bożego Ciała i Świętej Barbary w Rybniku – Niewiadomiu. 🔥

👉Już w najbliższą sobotę i niedzielę każdy będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę na cel OSP. Strażacy będą zbierać darowiznę na sztandar przed i po każdej Mszy Świętej na terenie Parafii Bożego Ciała i Świętej Barbary w Rybniku Niewiadomiu. Msze Święte odprawiane są: (sobota godzina 17:00, niedziela godzina 8:00, 10:00 i 17:00)

👉Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych biorą udział w wielu uroczystościach państwowych, kościelnych i strażackich.

W najbliższym czasie planowane jest oddanie do użytku nowej remizy w Rybniku – Niewiadomiu. Jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie i dobra okazja do przekazania sztandaru dla naszej jednostki.

👉Darowiznę można także przekazać w formie bezgotówkowej przelewem na nasze konto:

Mikołowski Bank Spółdzielczy:

🔥 35 8436 0003 0000 0452 2415 0007 🔥

W tytule wpisując: darowizna na sztandar OSP

👉Już teraz dziękujemy wszystkim za włączenie się w zbiórkę i zapewniamy, że sztandar będzie godnie reprezentować naszą jednostkę i lokalną społeczność.

Przypominamy także, że Ochotnicza Straż Pożarna to jednostka niosąca pomoc w wielu trudnych chwilach jak pożary, powodzie, zalania i wypadki drogowe. Każdy z mieszkańców może również zawsze liczyć na bezinteresowne wsparcie Ochotników.

🇽🇰 Sztandar – weksylium będące znakiem oddziału wojskowego, stowarzyszenia, jednostki, miasta, szkoły, instytucji itp.

Składa się z płata i drzewca zakończonego głowicą. Płat ma różne wzory na obu stronach, przeważnie obszyty jest frędzlą i przymocowany do drzewca skórzanym rękawem i ozdobnymi gwoździami. Pod głowicą wiązane są wstęgi i szarfy w barwach narodowych lub orderów i odznaczeń, którymi posiadacz sztandaru został odznaczony.

Sztandar jest produkowany w jednym egzemplarzu i reprezentuje daną jednostkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *